Emir Temizlik

Eskişehir Emir Temizlik

Otel Temizliği

Otel Temizliği Nasıl Yapılmalı? Belirli zamanlarda daha fazla yoğunluk yaşanan konaklama yerlerinin başında oteller gelir. Oda değişim temizliği ve havalandırma saatlerinin kısa olmasından dolayı otel temizliğinde zaman en önemli kavramdır.
Odalardaki çarşaf, nevresim takımı ve yastıkların şeffaf hijyen poşetlerine alınarak oda numarasıyla beraber paketlenip alınması ve yatakların mevsime uygun olarak yaz ve kışa göre ayarlanması
Yataklarda bulunan lekelerin ve kirlerin temizlenmesi için buhar ve vakum makinelerinin kullanılarak bir sonraki müşteriye rahat ve huzurlu bir şekilde dinleneceği şekle getirilmesi. Yıkanmış ütülenmiş yeni nevresim takımlarının açılması.
Battaniye ve yorganların değiştirilmesi
Özellikle mini-bar, kumanda, telefon ve tuvaletlerin özel hijyen malzemeleri ile temizlenerek müşteriye hazır edilmesi Bunların yanında masa, sandalye ve kapıların açılarak havalandırma yapılmasıMüşteriye hijyenik ortam sağlandıktan sonra lobi, ön banko, yemekhane, toplantı salonu, dinlenme salonları gibi yerlerin yüzeylerinin her 8 saatte bir temizlenmesi sağlanmaktadır. Islak bölümlerin temizlik aralıkları daha sık olmalıdır. Tüm bu temizliklerde yüzey dezenfektanı kullanmaya özen gösterilmelidir.
Otel Temizliği yapacak personellerin işe uygunluğu ve sağlık bakanlığı tarafından oteller için tebliğ edilen standartlarda iş yapabilir olması konunun en önemli detaylarındandır.